Rolety zewnętrzne elewacyjne

Rolety zewnętrzne elewacyjne to systemy żaluzji, których pancerz zwijany jest wzdłuż prowadnic do skrzynki montowanej nad lub w otworze np. okna. Wykonywane są z aluminium i cechują się wysoką wytrzymałością oraz szerokim wachlarzem zastosowań. Rolety mogą być sterowane ręcznie (za pomocą zwijacza wyposażonego w sznurek/taśmę lub samoczynnie podnoszone przez sprężynę po odbezpieczeniu zamka baskwilowego ) oraz elektrycznie. 
System elewacyjny rolet zewnętrznych stosowany jest w budynkach już istniejących. Profile wykonane z blachy aluminiowej posiadają podwójną powłokę lakierniczą oraz wypełnione są pianką. Dzięki temu roleta jest odporna na czynniki atmosferyczne i zapewnia izolację dźwiękową oraz termiczną. Rolety w systemie elewacyjnym montowane mogą być w różnych kształtach skrzynek: ściętych pod kątem 45 stopni i półowalnych.

Ochrona przed zimnem, słońcem, hałasem, wzrokiem oraz insektami

Całkowicie opuszczone tworzą rolety zewnętrzne doskonale izolującą poduszkę powietrzną. W ten sposób da się poprawić izolację cieplną, zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zredukować hałas zewnętrzny. W lecie na zewnątrz pozostawią upał i promieniowanie UV.
Opcjonalnie można wykonać roletę z zintegrowaną moskitierą ukrytą w skrzynce roletowej. Moskitiera pracuje niezależnie od rolety, można jej używać dowolnie. Zagwarantuje nam spokojny sen wolny od niechcianych owadów.

Zdalne sterowanie roletami

Rolety są ciche i łatwe w użyciu. Dodatkowo oferujemy pełen wachlarz możliwości sterowania, również na życzenie drogą radiową. Sterowanie pilotem dotyczy zarówno pojedynczych rolet jak i całych grup rolet. Jeśli dodamy do tego możliwości czasowego zaprogramowania pracy rolet, otrzymujemy całkowicie funkcjonalny system sterowania.
• Pełna gama kolorystyki pancerza: kolory lakieru, kolory drewnopodobne.
• Pełna gama kolorystyki skrzynek, listwy dolnej i prowadnicy: kolory lakieru, kolory drewnopodobne.
• Możliwość lakierowania skrzynek, prowadnic i listwy dolnej na dowolny kolor z palety RAL.
• Wybrane profile roletowe z możliwością lakierowania na dowolny kolor z palety RAL.
• Rozmiary pancerza od 37mm do 110mm.
• Systemy rolet do zastosowania w istniejącyh budynkach jak i w nowo powstających.
• Również do okien trójkątnych.