Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe to systemy żaluzji, których pancerz zwijany jest wzdłuż prowadnic do skrzynki montowanej nad otworem np. okna. Wykonywane z aluminium cechują się wysoką wytrzymałością i szerokim wachlarzem zastosowań.

Rolety mogą być sterowane ręcznie (za pomocą zwijacza wyposażonego w sznurek/taśmę lub samoczynnie podnoszone przez sprężynę po odblokowaniu zamka baskwilowego) oraz elektrycznie.

System podtynkowy rolet zewnętrznych stosowany jest w budynkach dopiero powstających.

Nie wyklucza to jednak jego stosowania w budynkach już istniejących. System ten charakteryzuje się montażem pod elewację co powoduje, że staje się jej częścią.  Profile wykonane z blachy aluminiowej posiadają podwójną powłokę lakierniczą oraz wypełnione są pianką. Dzięki temu roleta jest odporna na czynniki atmosferyczne i zapewnia izolację dźwiękową oraz termiczną. Skrzynki systemu podtynkowego funkcjonują jako podkład pod materiały wykończeniowe budynku i nie ingerują w konstrukcję okien, na których są montowane. 

Ochrona przed zimnem, słońcem, hałasem, wzrokiem oraz insektami


Całkowicie opuszczone tworzą rolety zewnętrzne doskonale izolującą poduszkę powietrzną. W ten sposób da się poprawić izolację cieplną, zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zredukować hałas zewnętrzny. W lecie na zewnątrz pozostawią upał i promieniowanie UV. Opcjonalnie można wykonać roletę z zintegrowaną moskitierą ukrytą w skrzynce roletowej. Moskitiera pracuje niezależnie od rolety, można jej używać dowolnie. Zagwarantuje nam spokojny sen wolny od niechcianych owadów.Zdalne sterowanie roletami


Rolety są ciche i łatwe w użyciu. Dodatkowo oferujemy pełen wachlarz możliwości sterowania, również na życzenie drogą radiową. Sterowanie pilotem dotyczy zarówno pojedynczych rolet jak i całych grup rolet. Jeśli dodamy do tego możliwości czasowego zaprogramowania pracy rolet, otrzymujemy całkowicie funkcjonalny system sterowania.


•Pełna gama kolorystyki pancerza: kolory lakieru, kolory drewnopodobne.
• Pełna gama kolorystyki skrzynek, listwy dolnej i prowadnicy: kolory lakieru,
kolory drewnopodobne.
• Możliwość lakierowania skrzynek, prowadnic i listwy dolnej na dowolny kolor z
palety RAL.
• Wybrane profile roletowe z możliwością lakierowania na dowolny kolor z palety
RAL.
• Rozmiary pancerza od 37mm do 110mm.
• Systemy rolet do zastosowania w istniejących budynkach jak i w nowo
powstających.
• Również do okien trójkątnych.